Botimet e brendėshme/jashtme tė BISHZ-sė

 

Nr.

Titulli i botimit

Pėrshkrimi

 

1.

Statuti i BISHZ-sė, BISHZ-Bernė, 1997.

Dokumenti pėrshkruan statutin e BISHZ-sė.

 l

2.

Pragrami i punės sė BISHZ-sė, BISHZ-Bernė, 1997.

Dokumenti pėrshkruan programin e punės sė BISHZ-sė.

 

3.

Qėllimet e BISHZ-sė pėr vitin 1998, BISHZ-Bernė, 1998.

Dokumenti pėrshkruan qėllimet e BISHZ-sė pėr vitin 1998.

 

4.

Paraqitje e BISHZ-sė, BISHZ-Bernė, 1998.

Dokumenti pėrshkruan tė dhėnat e Shoqatės, veprimtarin dhe shėrbimet, organizimin, klientėt, sistemet e zhvillimit dhe caqet dhe infrastrukturėn e BISHZ-sė.

 

5.

Rregullorja e brendėshme e Kryesisė sė BISHZ-sė, BISHZ-Bernė, dhjetor 1998

Dokumenti pėrshkruan Rregullorėn e brendėshme tė punės sė Kryesisė sė BISHZ-sė pėr periudhėn 1997-1999.

 

6.

BAZA-SH - Baza e tė dhėnave tė Shqiptarėve nė Zvicėr, Projekt. Dispencė, BISHZ-Bernė, dhjetor 1998 , fq. 470.

Paraqet pėrpunimin elektronik tė 20.000 adresave tė shqiptarėve nė Zvicėr.

 

7.

Bilanci i i BISHZ-sė, pėr vitin 1998 dhe buxheti pėr vitin 1999,  BISHZ-Bernė, 1998.

Dokumenti paraqet tė dhėnat e bilancit dhe saldon pėr vitin 1998 dhe buxhetit pėr vitin 1999 tė BISHZ-sė.

 

8.

Raporti nr. 1 i BISHZ-sė, BISHZ-Bernė, 1998.

Dokumenti pėrshkruan aktivitetin e BISHZ-sė pėr vitin 1998.

 

9.

Bilanci i BISHZ-sė, pėr vitin 1999. BISHZ-Bernė, 1999.

Dokumenti paraqet tė dhėnat e bilancit dhe saldon pėr vitin 1999 tė BISHZ-sė

 

10.

Pėrmbledhje e shkurtė e punės sė BISHZ-sė pėr periudhėn 1997-1999, BISHZ-Bernė dhjetor 1999, fq. 294.

Dokumenti pėrshkruan punėn e BISHZ-sė pėr periudhėn 1997-1999.

 

11.

Petition: Strong Support for the NATO Air Strike Against Military, Police and Paramilitary Forces of the Criminal Regime of Yugoslavia. BISHZ-Bernė, june 1999, pp. 294.

Dokumenti paraqet tė dhėnat e peticionit tė dėrguar nė selinė e NATO-s nė Bruxel, Belgjikė.

 

12.

Raporti nr. 2 i BISHZ-sė. BISHZ-Bernė, 1999.

Dokumenti pėrshkruan aktivitetin e BISHZ-sė pėr vitin 1999.

 

13.

Preventiva e Varėsisė (Keqpėrdorimit tė Drogave) dhe Sidės nė Klubet Sportive Shqiptare nė Zvicėr. Projekt. BISHZ-Bernė, qershor 2000, fq. 32.

Dokumenti pėrshkruan tė dhėnat e realizimit tė nėnprojektit tė projektit kryesor “Migrants“ tė BAG-sė.

 

14.

Qėllimet e BISHZ-sė pėr vitin 2000/2001. BISHZ-Bernė, 2000.

Dokumenti pėrshkruan qėllimet e BISHZ-sė pėr vitin 2000/2001.

 

15.

Revista  shkencore, kulturore, artistike  dhe sportive (Zeitschrift für Wissenschaft, Kultur, Kunst und Sport), Bashkimi (ISSN 1424-6554), Nr. 1, 2000., BISHZ-Bernė, 2000.

Paraqet botimin e numrit tė parė tė revistės shkencore, kulturore, artistike  dhe sportive tė BISHZ-sė “Bashkimi“.

 

16.

Raporti nr. 3 i BISHZ-sė. BISHZ-Bernė, 2000.

Dokumenti pėrshkruan aktivitetin e BISHZ-sė pėr vitin 2000.

 

17.

Raporti nr. 4 i BISHZ-sė. BISHZ-Bernė, 2001.

Dokumenti pėrshkruan aktivitetin e BISHZ-sė pėr vitin 2001.

 

18.

Pėrmbledhje e shkurtė e punės sė BISHZ-sė pėr periudhėn 1999-2001, BISHZ-Bernė janar 2002, fq. 86.

Dokumenti pėrshkruan punėn e BISHZ-sė pėr periudhėn 1999-2001.

 

19.

Bilanci i i BISHZ-sė pėr vitin 2002. BISHZ-Bernė, 2002.

Dokumenti paraqet tė dhėnat e bilancit dhe saldon pėr vitin 2002 tė BISHZ-sė

 

20.

Raporti nr. 5 i BISHZ-sė. BISHZ-Bernė, 2002.

Dokumenti pėrshkruan aktivitetin e BISHZ-sė pėr vitin 2002.

 

21.

Bilanci i i BISHZ-sė pėr vitin 2003. BISHZ-Bernė, 2003.

Dokumenti paraqet tė dhėnat e bilancit dhe saldon pėr vitin 2003 tė BISHZ-sė

 

22.

Raporti nr. 6 i BISHZ-sė. BISHZ-Bernė, 2003.

Dokumenti pėrshkruan aktivitetin e BISHZ-sė pėr vitin 2003.

 

23.

Pėrmbledhje e shkurtė e punės sė BISHZ-sė pėr periudhėn 2001-2003, BISHZ-Bernė dhjetor 2003, fq. ?.

Dokumenti pėrshkruan punėn e BISHZ-sė pėr periudhėn 2001-2003.

 

24.

Paraqitja e BISHZ-sė, nė Takimet Festive tė Kulturave nė Solothurn. Raport pune, BISHZ-Bernė, qershor 2003.

Dokumenti pėrshkruan aktivitetin e BISHZ-sė nė Takimet Festive tė Kulturave nė Solothurn nė  vitin 2003.

 

25.

Qėllimet e BISHZ-sė pėr vitin 2004. BISHZ-Bernė, 2003.

Dokumenti pėrshkruan qėllimet e BISHZ-sė pėr vitin 2004.

 

26.

Rregullorja e brendėshme e Kresisė sė BISHZ-sė, BISHZ-Bernė, dhjetor 2003

Dokumenti pėrshkruan Rregullorėn e brendėshme tė punės sė Kryesisė sė BISHZ-sė pėr periudhėn 2003-2005.