FTESĖ PĖR 21 MARS 2009

 
Ftoheni, merrni pjesė punėn e Kuvendit 11- BISHZ-sė, i cili mbahet 21 Mars 2009
Koha: 15:00 - 18:30
 
Vendi: Hotel Schlössli Ipsach Ipsachstrasse 13, 2563 Ipsach Telefoni i hotelit: 032 332 26 26
 
 
Hotel Schlössli Ipsach Harta orjentuese, vendi me ngjyrė tė kuqe Vendmbajtja e Kuvendit
 

Pjesėmarrja e juaj,do ta nderon e ndihmon punėn e Kuvendit, ju mirėpresim dhe mirė se vini.

Ėshtė e dėshirueshme qė lajmėrimin pėr pjesėmarrje ta dėrgoni deri mė 18 mars, pėr t`i vendosur ulėset me kohė nė sallė.

Me nderime,

Abas Fejzullahi, kryetar, 

E-Mail adresa:Abas.Fejzullahi@bishz.ch  / afejzullahi@yahoo.com / abas_fejzullahi@hotmail.com)

Numri kontaktues: Abas Fejzullahi  078 718 76 45   Besim Gėrxhaliu  078 922 10 99

 
Programi
   
Pjesa e parė: Punimet e Kuvendit
15:00 Hapja e Kuvendit ( Florije Rexhaj nėnkryetare)
15:03 Pėrshėndetja e pjesėmarrėsve  dhe njohja me rendin e ditės( Besim Gėrxhaliu,sekretar)
15:06 Njė vėshtrim i shkurtėr i punės 11 vjeēare tė BISHZ-sė ( Abas Fejzullahi, kryetar)
15:10 Raporti i punės pėr periudha 24.11.2007-21.03.2009 i BISHZ-sė ( Abas Fejzullahi, kryetar)
15:20 Diskutim i hapur
15:40 Bashkėrisht,ēfarė mundemi me bė? Mendime, ide, propozime,kėshillime tė ndėrsjella...(AF)
16:30 Pushim
   
Pjesa e dytė: PĖRURIMI I VEPRAVE ME POEZI TĖ AUTORIT LEBIT MURTISHIT NGA STRUGA
17:00 Fjala hyrėse rreth traditės sė BISHZ-sė nė pėrurimin e librave nga autor tė ndryshėm (B.Gėrxhaliu)
17:03 Pak Biografi pėr autorin (Abas Fejzullahi,kryetar)
17:08 Njė vėshtrim i shkurtėr rreth pėrmbajtjeve tė poezive tė Lebit Murtishit (Abas Fejzullahi & )
17:15 Fjalėn e ka Autori  Lebit Murtishi
17:20 Leximi i disa poezive tė zgjedhura
17:30 Diskutim i hapur
18:00 Ndarja e mirėnjohjeve (Abas Fejzullahi)
18:10 Fjalėn e kanė pjesėmarrėsit
18:30 Pėrfundimi i punimeve dhe mbyllja e Kuvendit (Abas Fejzullahi)