Njoftim dhe ftesė pėr pjesėmarrje nė Promovim tė librit “Dritė qė vjen nga humnera” dhe nė dy Tryeza tė Rrumbullakėta, mė 30.04.2005 dhe mė 07.05.2005

 

 

I njoftojmė dhe njėherit i ftojmė interesuarit marrin pjesė nė promovimin e librit “Dritė qė vjen nga humnera” tė autorės Drita Ēomo, dhe nė dy Tryeza tė Rrumbullakėta. Nė promovim dhe tryezat e pėrmendura, pritet tė marrin pjesė, Zonja Liri Belishova, nėna e autores sė librit, veprimtarė, intelektualė shqiptarė dhe zvicėran, dhe gazetarė nga Zvicra dhe trevat shqiptare.

 

Promovimi i librit dhe tryeza e parė do tė mbahen mė 30 prill 2005, prej orės 16.00 deri nė ora 19.00 nė Panairin e Librit “PALEXPO”, Stenda M (Makiavell), Botimpex nė Gjenevė.

 

Tryeza e dytė do tė mbahet mė 7 maj 2005, prej orės 15.00 der nė ora 17.00, nė lokalet e qendrės shkollore pėr arsimim profesional Formazione nė Bernė (Adresa: Freiburgstrasse 139c, 3008 Bern).

 

Dr. sc. Ahmet Xhigoli, kryetar

Bernė, 22 prill 2005