Takimet

 

Nr.

Emri i takimit

 

1.

Takim sportiv: Garat pėr karate nė nivel tė Zvicrės nė Lucern

2.

Takim sportiv: Seleksionimi i garuesėve shqiptarė nė ligėn kombėtare tė Zvicrės nė  Lucern

3.

Pjesėmmarje nė Konferencėn e parė pėr Zvicėr pėr Invesime nė Kosovė tė mbajtur

4.

Pjesėmmarje nė Konferencėn e dytė pėr Zvicėr pėr Invesime nė Kosovė

5.

Pjesėmmarje nė Kolokviumin pėr 125 vjetorin e  Lidhjės Shqiptare tė Prizrenit

6.

Pjesėmmarje nė Takimet Festive tė Kulturave

 

 

 

 

1.

1. Takim sportiv: Garat pėr karate nė nivel tė Zvicrės nė Lucern

 

Pėrshkrimi i takimit:

 

Mė datėn 21.03.1998 nė Lucern, BISHZ-ja ka qenė bashkėorganizatore nė takimin sportiv, “Garat pėr karate nė nivel tė Zvicrės“. Qėllimi i takimit ka qenė integrimi i shqiptarėve nė shoqėrinė zvicerane pėrmes sporteve luftarake “Garat pėr karate nė nivel tė Zvicrės“. Nė kėto gara, shqiptarėt kanė arritur dy fitore: vendin e dytė nė kategorinė gjysėm tė rėndė nė karate dhe vendin e tretė nė kategorinė e rėndė tė karates. Pjesėmarrės nė kėtė takim kanė qenė tė gjitha shkollat e karates sė Zvicrės. / axh /
 

kthehu

 

 

 

 

2.

2. Takim sportiv: Seleksionimi i garuesėve shqiptarė nė ligėn kombėtare tė Zvicrės nė  Lucern

 

Pėrshkrimi i takimit:

 

Mė datėn 21.03.1998 nė Lucern, BISHZ-ja ka qenė bashkėorganizatore nė takimin sportiv, “ Seleksionimi i garuesėve shqiptarė nė ligėn kombėtare tė Zvicrės“. Nė kėtė takim ėshtė bėrė seleksionimi i gjashtė garuesėve shqiptarė nė sportet luftarake nė nivel tė Zvicrės. Nė ligėn e parė (A) janė seleksionuar pesė sportistė shqiptarė, kurse nė ligėn e dytė (B) ėshtė seleksionuar njė sportist shqiptarė. Pjesėmarrės nė kėtė takim kanė qenė tė gjitha shkollat e karates sė Zvicrės. / axh /
 

kthehu

 

 

 

 

3.

3. Pjesėmmarje nė Konferencėn e parė pėr Zvicėr pėr Invesime nė Kosovė tė mbajtur

 

Pėrshkrimi i takimit:

 

Mė datėn 08.06.2002, BISHZ-ja me delegacionin e tij nė pėrbėrje prej 4 anėtarėve ka marrė pjesė nė Konferencėn e parė pėr Invesime nė Kosovė tė mbajtur nė Olten tė Zvicrės. / xhs /
 

kthehu

 

 

 

 

4.

4. Pjesėmmarje nė Konferencėn e dytė pėr Zvicėr pėr Invesime nė Kosovė

 

Pėrshkrimi i takimit:

 

Mė datėn 21.06.2003, BISHZ-ja me delegacionin e tij nė pėrbėrje prej 4 anėtarėve ka marrė pjesė nė Konferencėn e dytė pėr Invesime nė Kosovė tė mbajtur nė Olten tė Zvicrės. / axh /
 

kthehu

 

 

 

 

5.

5. Pjesėmmarje nė Kolokviumin pėr 125 vjetorin e  Lidhjės Shqiptare tė Prizrenit

 

Pėrshkrimi i takimit:

 

Mė 7 dhe 8 qershor 2003, BISHZ-ja ka marė pjesė dhe e ka ndihmuar organizimin e Kolokviumit pėr 125 vjetorin e  Lidhjės Shqiptare tė Prizrenit. Kolokviumi ėshtė mbajtur nė lokalet e Universittetit shtetėror tė Gjenevės. Organizator ka qenė Prof. Astrit Leka nga Solidest. Kolokviumin e kanė pėrcjellė reth reth 40 pjesėmarrės. / xhs /
 

kthehu

 

 

 

 

6.

6. Pjesėmmarje nė Takimet Festive tė Kulturave

 

Pėrshkrimi i takimit:

 

Mė 21.06.2003, BISHZ-ja ka marė pjesė dhe pėrmes njė programi tė shkurė pėr Kulturėn Shqiptare nė “Takimet Festive tė Kulturave“ tė organizuar nga Ministria e Kulturės sė Kantonit tė Solothurnit. Takimet janė organizuar nė Kėshtjellen Muze Schloss Waldeg nė Solothurn. / af /
 

kthehu